hej@fastighetsstudion.se

Våra medlemmar och kollegor

Våra medlemmar är vår gemenskap och vår kompetens för våra kunder.

Sofia_Cirkel

Sofia Hedkvist

Inredningsarkitekt SIR/MSA MFA

Sofia är inredningsarkitekt och arbetar främst med kulturmiljöer. Hon är utbildad inom restaurering och har 25 års erfarenhet med bland annat inredningar till statliga kulturmiljöer, utbildning, kontor och konferensmiljöer. Förutom rådgivning och förundersökningar ritar Sofia möbler, mattor och inredningar efter era behov och önskningar.

sofia@hedarkitekt.se

070-226 09 09

Freddi Ramsell_Cirkel

Freddi Ramsell

Fastighetsutveckling

Freddi utvecklar fastigheter på Stadsnyckeln med fastigheter och tomter i bland annat Uppsala, Stockholm, Halmstad och Helsingborg. Stadsnyckeln är privatägt och verkar, söker, förvärvar och utvecklar fastigheter i Sveriges tillväxtorter.

freddi.ramsell@stadsnyckeln.se

0768-181803

Alexander Vintish_Cirkel

Alexander Vintish

Byggingenjör SBR

Alexander är projektör och besiktningsman med huvudsaklig inriktning på bärande konstruktion, taktäckningar och taksäkerhetsanordningar. Han är utbildad byggnadsingenjör med bakgrund som byggnadsplåtslagare.

Alexander@vintish.se (Alex@vintish.consulting)

072 74 11 880

anneli_cirkel

Anneli Östersjö

Arkitekt SAR/MSA

Anneli är arkitekt med huvudsaklig inriktning på kulturmiljö och har tio års erfarenhet av bl a bostäder, utbildnings- och kyrkomiljöer. Hon är utbildad inom restaurering och är certifierad sakkunnig i kulturmiljö enligt PBL.

anneli@umbraarkitektur.se
073 06 30 936

Bild_1 CT_151

Caroline Trolle

ARKITEKT SAR/MSASAKKUNNIG AVSEENDE KULTURVÄRDEN (KUL)

Caroline är arkitekt och arbetar framförallt med ombyggnader och tillbyggnader av olika kulturmiljöer, kyrkliga miljöer, universitet- och undervisningslokaler. Hon har över 20 års erfarenhet som arkitekt. Förutom arkitektexamen har hon även utbildning inom restaurering från Kungliga konsthögskolan. 

caroline@trollearkitektkontor.se

EC_151

Eva Carlsson

kontrollansvarig, projektledare

Eva Carlsson brinner för att öka kunskapen i vår bransch och stötta de som behöver hjälp för att uppfylla sitt drömprojekt. Eva utför löpande uppdrag som KA och arbetar även gärna med rådgivning mot privatpersoner och har mer än 25 års erfarenhet inom bygg. Eva har även erfarenhet av byggprojektledning och driver den egna poden ”fråga byggkonsulten”.

eva@h3k.se

 

Per Svenander

VVS-teknik, senior rådgivare

Vår VVS-professor. Mycket erfaren rådgivare inom VVS-teknik som hjälper till och löser problem och hittar kluriga lösningar i tekniskt krävande och utmanande projekt. Mycket erfarenhet av labmiljöer och odlingsverksamheter.

per@psiab.nu
072 702 22 14

Maryam Okla

projektstöd

Maryam är vår engagerade student som arbetar extra när hon har tid. Hon är alltid engagerad, nyfiken och vill lära mer. Maryam läser tredje året på byggteknikprogrammet på Uppsala Universitet och vill i framtiden arbeta med projektering av träkonstruktioner.

Andreas_Cirkel

Andreas Andersson

Fastighetsförvaltning, projektledning

Andreas har en bakgrund inom fastighetsförvaltning med allt ifrån uthyrning till att driva underhållsprojekt. Andreas jobbar idag även med projektledning och är certifierad KA enligt PBL. Upprättar även underhållsplaner.

andreas.andersson@acja.se

072 733 72 19

 

sven_cirkel

Sven Detterberg

VVS, Energi & innemiljö, fastighetsutveckling

Energi och innemiljöspecialist som är van att jobba hela vägen från tidiga skeden till genomförande och uppföljning. Fokus på långsiktigt förvaltande. Sven är certifierad Energikartläggare samt Miljöbyggnadssamordnare och arbetar med projektledning och samordning i energiprojekt.

sven.detterberg@invis.se
073 983 36 46

Henrik_Cirkel

Henrik Nilsson

VVS/Energiteknik

Henrik har 20 års erfarenhet av VVS-projektering och utför även inneklimat och energiberäkningar samt arbetar med energieffektivisering av befintliga byggnader. Henrik är Certifierad energiexpert.

henrik@inklo.se
076 282 95 11

viral-marketing.png

Vem är du

vilken kompetens har du?

Hör av dig så berättar vi mer om varför du bör bli en av oss.

hej@fastighetsstudion.se